• Subcribe to Our RSS Feed

Herbata czarna

Powszechnie znana herbata – poddana procesowi pełnej fermentacji. Napar może mieć ciemny intensywny kolor, częściej jednak żywy, czewonawy. czarne herbaty pochodzą z licznych plantacji indyjskich, chińskich i afrykańskich. Szczególnie aromatyczna herbata pochodzi z Darjeeling, okręgu w północnych Indiach. Znane i cenione są również herbaty pochodzące z prowincji Assam oraz z Cejlonu. Herbata czarna może być sprzedawana w postaci liściastej, łamanej, proszkowej i pylistej. Producenci często wzbogacają herbatę o kawałki owoców, orzechów, czekoladę, wanilię, karmel czy rum. Te kolorowe mieszanki pięknie pachną oraz znakomicie smakują.
Indie
Assam FTGFOP 1 Orengajuli

Herbata czarna o delikatnym korzennym smaku oraz miedzianym kolorze naparu. Bardzo wysokiej jakości herbata.
Assam STGFOP-I Nokhroy

Dorodne i zdrowe liście z dużą ilością tipsów. Mocny, ciemny napar posiada typowy dla tego rodzaju herbat przyjemny aromat jak i pełny smak
Darjeeling SFTGFOP first flush Himalayan

Herbata czarna z okresu pierwszych zbiorów (koniec marca) z pięknymi liśćmi i dużą ilością białych tipsów. Zauważalny posmak muscat. Ogromnie ceniona przez koneserów.
Nilgiri

Pochodzi ze wschodniej części Indii a ściślej z Gór Błękitnych. Posiada jasny ożywczy napar o pełnym i dojrzałym smaku przez co jest podobna do herbat cejlońskich.
Sikkim FTGFOP Temi

Herbata pochodząca z indyjskiej prowincji Sikkim położonej na wschodzie wysokich Himalajów. Posiada mocny, podobny do owocowego aromat oraz pełny, lekko słodkawy smak. Należy do bardzo rzadkich i wielce cenionych przez ekspertów odmian herbaty.
Nepal
Golden Nepal GFOP 1

Czarna herbata dojrzewająca “na szczycie świata” o bardziej orzeźwiającym smaku niż Darjeeling, zawiera dużo złotych tipsów.
Sri Lanka
Ceylon OP Nuwara Eliya

Uprawiana na bardzo dużej wysokości – 2100m n.p.m. Jasny, lekko czerwonozłoty napar. Bardzo przyjemny smak. Pić z odrobiną mleka.
Ceylon OP Dimbula Uduwela

Herbata o dużych, sprężystych liściach pochodząca z plantacji położonej 1400 m n.p.m. Jasny, delikatny czerwonawy napar. Znakomity smak; dobrze smakuje z mlekiem.
Ceylon OP Superior bezkofeinowy

Herbata charakteryzująca się dużymi liśćmi, nie zawiera teiny. Znakomita wieczorową porą.
Chiny
Gunpowder Black

Liście tej herbaty podobnie jak w przypadku Temple of Heaven są zwinięte w małe kuleczki i mają kolor od ciemnozielonego do czarnego. W przeciwieństwie do zielonego Gunpowder ten jest fermentowany. Napar posiada brązowozłoty kolor. W smaku mocny i lekko korzenny, ale nie gorzki.
Gruzja
Gruzie OP

Czarna herbata mieszana, porównywalna z oryginalną herbatą kaukaską. Bardzo mocna.
Turcja
Turkey BOP

Ta uprawiana w Turcji herbata jest przeznaczona w zasadzie tylko na rynek wewnętrzny. Charakteryzuje się miękkimi liśćmi, ciemnym naparze, specyficznym zapachem i smakiem. Dobra herbata za dobrą cenę.
Kenia
Kenya GFOP-1 Milima

Czarna herbata z Kenii z dużą ilością złotawych tipsów. Daje intensywny w zapachu napar o delikatnym aromacie. Doskonale nadaje się do picia z dodatkiem mleka lub jako czysty napar. Parzyć 2-3 min.